Адміністративні послуги

Філія "Уманське лісове господарство" ДП "Ліси України" надає наступні послуги:


- реалізація деревини;

- консультації по веденню лісогосподарської діяльності;

- реалізація декоративного посадкового матеріалу, прайс;

- реалізація декоративного посадкового матеріалу в контейнерах, прайс;

- реалізація новорічних ялинок;

- реалізація однорічних та дворічних саджанців основних лісоутворюючих порід;

- організація полювань.

Основні напрямки діяльності філії

Збереження, раціональне використання і примноження лісових багатств – головні завдання, які стоять перед уманськими лісівниками. Першочерговим за своєю значимістю залишається питання лісовідновлення, створення лісових насаджень в обсягах, що перевищують зруби, покращення їхнього якісного складу і продуктивності.

Для посадок фахівці лісового господарства використовують високоякісний посадковий матеріал із власних лісорозсадників. На філії діють 1 базовий та 6 тимчасових лісорозсадників, де щорічно вирощується більше 500 тис. шт. сіянців головних і супутніх порід. Уманське лісове господарство не лише цілковито забезпечує власні потреби у посадковому матеріалі, а й має можливість частину сіянців реалізувати населенню та іншим організаціям.

Велика увага в лісовому господарстві приділяється заготівлі високоякісного насіння, яке є запорукою створення високопродуктивних насаджень. Для цього використовується насіння з постійних лісонасіннєвих ділянок та кращих насаджень.

У середньому за рік підприємство заготовляє до 5 тонн лісового насіння, з якого 85% – жолудь дуба черещатого. Крім нього, заготовляють насіння інших цінних порід: клена гостролистого, липи дрібнолистої, горіх чорний, плодових та інших супутніх порід.

Не залишаються без уваги і декоративні рослини. У теплицях і парниках лісгоспу щорічно вирощуються  укорінені живців туї, різних видів ялівцю, самшиту, барбарису, спірей тощо, які йдуть на озеленення територій підрозділів та для реалізації. Великим попитом у населення користуються щеплені декоративні форми горобини, шовковиці, верби, берези, клена тощо. У шкілках господарства вирощується понад понад 50 видів та форм декоративних порід дерев та чагарників. А ще для потреб мешканців області філія щороку створює до 3 га шкілок ялини, а це близько 20-25 тисяч новорічних ялинок.

Головне користування та переробка деревини

До рубки головного користування призначаються винятково стиглі деревостани. Обсяг рубок головного користування філії "Уманське лісове господарство ДП "Ліси України" чітко регламентований. Він визначається науково-обгрунтованою розрахунковою лісосікою в розрізі груп лісів та господарських секцій. На сьогоднішній день наш щорічний обсяг рубок головного користування встановлений на рівні 40,0 тис. кбм. Найбільша частка (20,9 тис. кбм.) припадає на ясен звичайний, далі йдуть дуб черешчатий (12,9 тис. кбм.), граб звичайний (3,9 тис. кбм.), акація біла (0,6 тис. кбм.), тополя (0,7 тис. кбм.).

Реалізація необроблених лісоматеріалів від усіх видів рубок відбувається на щоквартальних біржових торгах, що позитивно впливає на встановлення реальної ціни на внутрішньому ринку та збільшення обсягів реалізації загалом.