На Уманщині школярі зустрічали птахів

🐦‍⬛1 квітня відзначають Міжнародний день птахів. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію, що символізує прихід справжньої, теплої весни.

З нагоди відзначення цього дня у лісівників склалась чудова традиція - розвішувати шпаківні та інші "пташині будиночки" в очікуванні пернатих й залучати до цього учнів шкільних лісництв.

📍Лісівники Потаського лісництва філії "Уманське лісове господарство" разом з вихованцями шкільного лісництва "Паросток" розвішували шпаківні у лісовому масиві лісництва. Ще маленькі, але такі завзяті, всіляко допомагали лісівникам у процесі.

Лісівники розповідали школярам про важливість пернатих для лісу. Птахи - справжні санітари лісу, вони спритно знищують шкідників, гризунів, шкідливих комах.

☝🏻Вчені підрахували, що на ділянці площею 100 га птахи знищують не менше ніж 25 кг комах. Наприклад, пара шпаків приносить за день в шпаківню 800 різних комах і їх личинок. А дятел за день може знищити 750-900 короїдів, або більше 50 великих хрущів.

Птахи також сприяють поширенню насіння дерев. Живлячись насінням та ягодами дерев вони розносять їх на значні відстані.

💚Птахи - невідʼємна ланка в природних екосистемах. Важливо піклуватись про пернатих і створювати сприятливі умови для їх поширення. Такими заходами зі школярами ми прагнемо привернути увагу людства до проблеми збереження пташиного світу і змалку навчити дітей оберігати ліс і його мешканців.


Надрукувати   E-mail

Популярні матеріали