У філії "Уманське лісове господарство" Центрального лісового офісу триває базове лісовпорядкування

На Черкащині у філії "Уманське лісове господарство" ДП "Ліси України" проходить базове лісовпорядкування. Наразі триває етап навчання фахівців філії, під час яких лісівники разом з інженерами-таксаторами ВО "Укрдержліспроєкт" беруть проби грунтів для визначення лісорослинних умов, закладають пробні площі, звалюють модельні дерева для визначення висот, встановлюють вік насаджень.

 
Що таке базове лісовпорядкування, і навіщо воно потрібне?
 
Базове лісовпорядкування здійснюється раз на десятиріччя і проводиться з метою здійснення таксаційного опису лісових насаджень філії. У процесі опису фахівці описують і характеризують кожен квартал і виділ лісництв - їх склад, повноту, бонітет, вік, тип лісорослинних умов та запас деревини. Згідно цього таксаційного опису запроєктовують лісогосподарські заходи, які філія здійснюватиме протягом наступних десяти років, згідно графіку, лімітів та всіх розрахунків.
 
Процес проведення базового лісовпорядкування довготривалий і клопіткий. Спочатку здійснюються польові роботи, під час яких і проводиться таксаційний опис і обстеження насаджень, а після - камеральні, тобто аналіз і зведення усіх даних, які зафіксували під час польових робіт. 
 
Документ, який видають за результатами базового лісовпорядкування - матеріали лісовпорядкування. Саме згідно нього філія і вестиме господарство наступне десятиріччя.
 
Що включає цей документ?
Матеріали лісовпорядкування ґрунтовно характеризують стан лісового фонду філії, результати ведення лісового господарства у минулому ревізійному періоді та перспективи на майбутнє. Також в цей документ входить проєктування фонду рубок головного користування, рубок формування, освітлення, прочищення.
 
Матеріали базового лісовпорядкування філія "Уманське лісове господарство" отримає в кінці року і вже у 2024 році вестиме лісове господарство згідно заходів, визначених у цьому документі.

Надрукувати   E-mail

Популярні матеріали