Заплановано відновити 17,5 га лісу

Заплановано відновити 17,5 га лісу

У 2021 році в Монастирищенському лісництві ДП «Уманське лісове господарство» заплановано відновити 17,5 га лісу

Як відбуваються процеси лісорозведення в Монастирищенському лісництві ДП «Уманське лісове господарство», показав журналістам щотижневика «Алекс» помічник лісничого Олександр Миронюк.
Вже другий тиждень працівники підприємства та небайдужі мешканці громади впроваджують в життя один із пріоритетних принципів: «Зрубав дерево — посади! » Поки що, лише в якості спостерігачів, 20 квітня ми відвідали урочище Морвине (с.Сатанівка), одну із локацій, де проводиться засадження сіянцями території вирубки 2020 року. На ділянці, площею 1.8 га, працює 8-ро чоловік: мешканці Сатанівки, Половинчика та Княжої Криниці. Нині їх задача: упорядкувати всю площу урочища молодняком, висадивши саджанці дерев. А це - не багато не мало: 3 тисячі одиниць. Робота фізично важка. Адже працювати доводиться з утрамбованою, «забитою» дощами землею. А перед початком роботи – обов’язковий інструктаж. Потрібно правильно і прикопати сіянці, аби вони прижилися, витримувати відстані між ними при посадці та не травмуватися гострою лопатою.
Спочатку коріння посадкового матеріалу вимочується в не дуже густому розчині глини для збереження вологи та кращого приживлення. Опісля мечем Колесова (спеціальна довга вузька лопатка з двосторонньою заточкою, що використовується для посадки сіянців дерев) робиться заглиблення в грунті, куди вкладається коренева система молодого деревця та загортається.
Нині висаджують дуб та модрину. Через певний період часу до них приєднаються ще й сіянці горіха. Адже всі вони - головні посадкові культури. Засаджують площу молодняком за спеціальною схемою: 3 ряди дуба, один ряд горіха і, аби урізноманітнити лісові культури, додано 400 саджанців модрини.
Ось в парі працюють мешканці села Половинчик: Ілля Бондар та наймолодший - 15-річний Владислав. До речі, вони мають чималий досвід в цій сфері: чоловік допомагає лісництву майже два десятиліття, а Владислав — вже 5 років. Наразі вони висаджують модрину. Ретельно вимочуючи кореневище в глиняному розчині, Владислав акуратно опускає його в лунку. А контролює процес, та в дечому коригує дії саджальників, помічник лісничого.
Також Олександр Миронюк розповів, що у 2021 році лісництво планує відновити 17,5 га площі сіянцями. Станом на 17.00 21 квітня засаджено 10 га.
Звичайно, для повноти картини відновлення вирубаних площ (від посадки сіянців і до 11-річного молодняка ), помічник лісничого продемонстрував насадження дерев різного віку. Скажемо відверто, фотографуючи щойно висаджений та й однорічний молодняк, важко було розгледіти рядок. Адже тендітні стовбурці зливалися з чорною ще землею, або ж губилися в зеленій порослі підростаючої трави. На противагу малолітнім деревцям, десятилітні насадження яскраво виділяються: височіють ряди дубів та горіхів, а в міжрядді вирубаний та складений хмиз (який в подальшому стане добривом). Тож, навіть проїжджаючи повз посадки, можна побачити результат наполегливої та кропіткої праці працівників Монастирищенського лісництва державного підприємства «Уманське лісове господарство».

 


Надрукувати   E-mail

Популярні матеріали