Той, хто любить паростки кленові,
Хто діброви молоді ростить,
Сам достоїн людської любові,
Бо живе й працює - для століть!

(М.Рильський)

Image

(04744) 3-91-33

(04744) 3-91-43

uman.forest@ukr.net

💚Уманські лісівники завітали з подарунками у підшефні інтернатні заклади з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

В Україні День захисту дітей відзначають з 1998 року, а у світі з 1950-го року. Цей важливий день вкотре нагадує про те, що потрібно робити все можливе для безпеки й захисту наших дітей, забезпечення гідної освіти та відпочинку.

Філії Центрального лісового офісу допомагають підшефним інтернатним закладам та закладам соціального захисту дітей протягом усього року, та особливо важливо приділити увагу діткам у ці дні. Тож, щороку, не зраджуючи традиціям, лісівники готують подарунки вихованцям.

Днями працівники філії "Уманське лісове господарство" завітали у шість інтернатних закладів та закладів соцзахисту дітей. Відвідали: 🔸 КЗ "Уманський навчально-реабілітаційний центр" 🔸 "Обласний міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей" м. Умань 🔸 КЗ "Тальнівська санаторна школа Черкаської обласної ради" 🔸 КЗ "Бабанська спеціальна школа Черкаської обласної ради" 🔸 Монастирищенський ліцей-інтернат 🔸 Ладижинський дитячий будинок-інтернат

🎁Загалом привітали майже 700 дітей. Вручили різноманітні подарунки: спортивний інвентар, канцтовари, необхідні побутові речі, солодощі, фрукти, та інші необхідні засоби для комфорту дітей.

Всі діти завжди чекають на візит лісівників, люблять спілкуватись і залюбки розповідають про свої справи та успіхи. А ми раді бути причиною їх щирої радості і незабутніх спогадів.

💚Мирного неба й захисту всім нашим дітям і кожному з нас.

За порятунок самосійних лісів громаду з Черкащини відзначили дипломом FOREST RECOVERY

Важливим етапом у відновленні оптимальної лісистості України є ідентифікація і порятунок самосійних лісів. Такі ліси здебільшого зʼявляються на землях сільськогосподарського призначення не мають юридичного статусу лісу. Відповідно, відсутній будь-який нагляд і охорона, а при здачі в оренду недобросовісним господарникам взагалі існує ризик їх знищення задля ведення сільськогосподарських робіт.

 
Тож вже кілька років поспіль лісівники працюють з місцевими громадами задля виявлення і порятунку таких лісів.
 
Співпрацюючи з Монастирищенською міською громадою філії "Уманське лісове господарство" вдалось врятувати 16,4 га самосійних лісів на Черкащині.
 
Нещодавно за свою екосвідому позицію та прагнення зберегти природню лісистість Черкащини Монастирищенська міська громада отримала міжнародний диплом FOREST RECOVERY.
 
"За цей час нам вдалось налагодити співпрацю з двома громадами, і завдяки виконаній роботі ми врятували 63 гектари самосійних лісів. Наразі працюємо також і з іншими громадами, в межах яких знаходиться наша філія і сподіваємось, що матимемо подальші успіхи. Збереження і примноження лісів це справа кожного громадянина тож ми впевнені, що громади не стоятимуть осторонь, а сприятимуть нам", - розповідає головний лісничий філії "Уманське лісове господарство" Андрій Бондар.
 
Запрошуємо усі територіальні громади долучатись до важливої спільної місії порятунку та примноження лісів України.
 
Давайте разом творити краще майбутнє для нашої держави.

Підвищуємо обізнаність населення щодо правил поводження з вогнем - на Уманщині відбувся профілактичний рейд

Під час пожежонебезпечного періоду, окрім безпосередніх обовʼязків лісівників з охорони та облаштування лісових масивів протипожежним захистом, важливим стає і системне оповіщення громадян та проведення профілактичної роботи щодо заборони відвідування лісів, спалювання сухої рослинності та правил поводження з вогнем.

 
Протягом усього пожежонебезпечного періоду філії Центрального лісового офісу регулярно здійснюють рейди серед населення. 
 
Державна лісова охорона філії "Уманське лісове господарство" нещодавно здійснила рейд лісовими масивами прилеглими до населених пунктів, рекреаційними пунктами та проводили розʼяснювальну роботу з громадянами щодо пожежонебезпечного періоду. Рейд провела мобільна рейдова група Собківського лісництва спільно з працівниками місцевого підрозділу ДСНС України.
 
Щоразу, в рамках розʼяснювальної роботи, нагадуємо жителям про правила поводження з вогнем, заборони відвідування лісів під час пожежонебезпечного періоду, попереджаємо про відповідальність та наслідки, які може тягнути за собою необережне поводження з вогнем, розпалювання вогнищ в екосистемах чи поруч з ними. Памʼятки з правилами поведінки під час пожежонебезпечного періоду залишаємо, щоб громадяни могли розповісти рідним та знайомим.
 
Завдяки постійній роботі в цьому напрямку помічаємо, що все менше людей порушують заборону відвідування лісів та багато утримуються від дикого відпочинку в лісі, натомість обирають комфортне дозвілля на спеціально облаштованих рекреаційних пунктах.

Уманські лісівники вручили диплом FOREST RECOVERY Тальнівській громаді

В рамках міжнародного проєкту FOREST RECOVERY, який започаткувало ДП "Ліси України", лісівники Черкащини відзначають громади, з якими вдалось врятувати самосійні ліси чи збільшити землі для створення нових лісів.

 
Так, лісівники філії "Уманське лісове господарство" вручили міжнародний диплом FOREST RECOVERY Тальнівській міській територіальній громаді.
Завдяки співпраці з громадою лісівникам вдалось врятувати 46,6 га самосійних лісів. Тепер ці ліси перебувають під належною охороною лісівників. 
 
З нагоди вручення диплому лісівники та представники громади садили ліс. Висаджували сіянці дуба звичайного у Потаському лісництві.
 
"Самосійні ліси не мають юридичного статусу, тобто не охороняються законом. Ми, як громада, яка вболіває за здорову екологію і правильне використання наших земель, розуміємо, що найкраще з цими землями впораються лісівники. А сьогодні ми ще й висаджували ліс всі разом. Тож ми сприяємо не тільки збереженню лісів, а й примножуємо їх", - зазначає голова Тальнівської міської територіальної громади Василь Сідько.
 
Відомості про кожну громаду, яка співпрацює з лісівниками у напрямку порятунку і примноження лісів, ми передаємо нашим міжнародним партнерам Eustafor та Forest Europe. 
 
Тож запрошуємо громади разом відновлювати екологію країни, берегти і примножувати ліси, адже саме вони і є джерелом чистого повітря і здоровʼя.

На Уманщині школярі зустрічали птахів

🐦‍⬛1 квітня відзначають Міжнародний день птахів. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію, що символізує прихід справжньої, теплої весни.

З нагоди відзначення цього дня у лісівників склалась чудова традиція - розвішувати шпаківні та інші "пташині будиночки" в очікуванні пернатих й залучати до цього учнів шкільних лісництв.

📍Лісівники Потаського лісництва філії "Уманське лісове господарство" разом з вихованцями шкільного лісництва "Паросток" розвішували шпаківні у лісовому масиві лісництва. Ще маленькі, але такі завзяті, всіляко допомагали лісівникам у процесі.

Лісівники розповідали школярам про важливість пернатих для лісу. Птахи - справжні санітари лісу, вони спритно знищують шкідників, гризунів, шкідливих комах.

☝🏻Вчені підрахували, що на ділянці площею 100 га птахи знищують не менше ніж 25 кг комах. Наприклад, пара шпаків приносить за день в шпаківню 800 різних комах і їх личинок. А дятел за день може знищити 750-900 короїдів, або більше 50 великих хрущів.

Птахи також сприяють поширенню насіння дерев. Живлячись насінням та ягодами дерев вони розносять їх на значні відстані.

💚Птахи - невідʼємна ланка в природних екосистемах. Важливо піклуватись про пернатих і створювати сприятливі умови для їх поширення. Такими заходами зі школярами ми прагнемо привернути увагу людства до проблеми збереження пташиного світу і змалку навчити дітей оберігати ліс і його мешканців.

Лісівник з Черкащини отримав відзнаку РНБО України

Анатолія Тенера, водія автотранспортних засобів Монастирищенського лісництва філії "Уманське лісове господарство" ДП "Ліси України", сьогодні нагородили. 

За особисту мужність і самовідданість під час виконання військових обовʼязків лісівнику присвоєно відзнаку Ради національної безпеки і оборони України  - нагрудний знак "Захиснику України".
 
Наприкінці жовтня Анатолію виповниться 31 рік. За ці роки лісівник пройшов великий шлях. Встиг двічі стати на захист суверенітету нашої держави. У 2014-2015 роках брав участь у бойових діях в зоні проведення антитерористичної операції.
 
У 2021 році прийшов на роботу у Монастирищенське лісництво.Та повномасштабне вторгнення знову поставило цивільне життя на паузу. Тож 24 лютого Анатолій знову став на захист української землі, сімʼї і рідних. 
 
Воював чоловік у складі 30-ї окремої механізованої бригади. Обороняв Донецький напрям - Рубіжне, Лисичанськ, Бахмут. 
У жовтні минулого року воїна демобілізували і він знову повернувся до роботи у Монастирищенському лісництві філії "Уманське лісове господарство", де і продовжує працювати на благо лісу.
 
За час роботи у лісництві зарекомендував себе принциповим, відповідальним і сумлінним працівником.
 
Також Анатолій - багатодітний батько, разом з дружиною виховують пʼятеро дітей - чотирьох донечок і сина. Поки чоловік стояв на передовій, дружина переживала і сама справлялась з дітьми. Звісно ж, трохи допомагали батьки.
 
Вітаємо нашого колегу. Ця відзнака повністю заслужена. Завдяки Анатолію і його побратимам ми тут можемо працювати і примножувати ліси.
Бажаємо лісівнику сил, натхнення і подальших звершень.

На Уманщині відбулись тактичні навчання з гасіння лісової пожежі

Одним із основних етапів підготовки до пожежонебезпечного періоду є практичні навчання з гасіння умовної лісової пожежі спільно з підрозділами ДСНС України. Такі навчання підвищують рівень професійної підготовки особового складу та покращують взаємодію підрозділів між собою.
 
Днями на базі Монастирищенського лісництва філії "Уманське лісове господарство" відбулись тактико-спеціальні навчання. Лісівники спільно з вогнеборцями 5-го державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Черкаській області відпрацювали спільні дії у випадку виявлення загорання у хвойному насадженні.
 
До навчань було залучено 59 чоловік особового складу: 15 працівників державної лісової охорони філії і 34 вогнеборці. Задіяли 4 одиниці техніки: два трактори з плугом ПКЛ-70 та культиватором КЛМ 1,7 і дві автоцистерни підвищеної прохідності. 
 
Спільні навчання лісівники та рятувальники проводять щорічно, щоб у разі загорання обидва відомства могли оперативно зреагувати та ліквідувати пожежу. В польових умовах відпрацьовуємо ефективність застосування техніки та інших засобів пожежогасіння.

На Черкащині лісівники здійснюють спільні рейди з рятувальниками та поліцейськими

Першочерговим завданням для лісівників під час пожежонебезпечного періоду є збереження лісів від пожеж. Ця відповідальна місія включає багато превентивних заходів серед яких - протипожежні рейди серед населення.

 
Нещодавно в Уманському районі Черкаської області працівники державної лісової охорони філії «Уманське лісове господарство» спільно з поліцією та рятувальниками інформували населення щодо правил поводження з вогнем під час  відпочинку в екосистемах. 
 
Під час заходу рейдова група оповіщала місцевих жителів про небезпеку вогню для лісових насаджень, алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів та правила безпечного відпочинку на воді. 
 
Кожен громадянин повинен знати, що лісова пожежа - стихія неконтрольована. За лічені хвилини вогонь розповсюджується на велику територію, а під дією вітру він може стрімко змінювати напрям. 
 
Тож закликаємо кожного дотримуватись простих правил, які збережуть життя і лісу, і вам.
 
🔸Не запалюйте багаття в лісі!
🔸Відпочивайте у спеціально відведених для цього місцях - рекреаційних пунктах.
🔸Прибирайте після себе, адже покинута скляна пляшка може нагрітись на сонці і теж спричинити загорання.
🔸Якщо ви виявили загорання, не зволікайте - телефонуйте 101!
 
Памʼятайте, ліс і зелені насадження - здорове майбутнє нашої нації. 
Бережіть ліс!
Святкове чудо для діток влаштували уманські лісівники

Святкове чудо для діток влаштували уманські лісівники

Сьогодні особливий день для всіх дітей - вони із захопленням чекають подарунок від Святого Миколая. Дорослі стараються принести діткам в цей день найприємніші емоції, які вони запамʼятають на весь рік. Та є діти, які, нажаль, позбавлені батьківської турботи і зростають у інтернатних закладах освіти, також в цих закладах зараз проживають діти, які були вимушені переїхати у звʼязку з російською агресією.

 

Ми хочемо, щоб кожна дитина відчула чарівну казку зимових свят. Тож лісівники філії "Уманське лісове господарство" ДП "Ліси України" з безліччю подарунків завітали до таких закладів і зробили дітям справжнє Свято Святого Миколая.

 

Загалом лісівники філії завітали до 6 закладів, де навчаються і проживають діти. Відвідали КЗ "Уманський навчально-реабілітаційний центр", «Обласний міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» м. Умань, КЗ "Тальнівська санаторна школа Черкаської обласної ради", КЗ "Бабанська спеціальна школа Черкаської обласної ради", Монастирищенський ліцей-інтернат, Ладижинський дитячий будинок-інтернат. 

Також завітали до вихованців шкільного лісництва Мошурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. 

 

Подарунки сьогодні отримали 639 дітей. Всі дуже люблять спілкуватись і радіють кожному візиту лісівників. А ми раді бути причиною їх щирої радості і незабутніх спогадів.

 

Діти щиро дякували і під час спілкування казали, що весь рік вели себе чемно, а в листах Миколаю просили миру Україні, а собі смаколиків.

 

Поки українські титани на передовій захищають наш спокій, ми тут бережемо дітей і даруємо їм щасливе дитинство, адже свобода, яку ми зараз виборюємо, - заради нашого майбутнього, заради наших дітей.

У філії "Уманське лісове господарство" Центрального лісового офісу триває базове лісовпорядкування

На Черкащині у філії "Уманське лісове господарство" ДП "Ліси України" проходить базове лісовпорядкування. Наразі триває етап навчання фахівців філії, під час яких лісівники разом з інженерами-таксаторами ВО "Укрдержліспроєкт" беруть проби грунтів для визначення лісорослинних умов, закладають пробні площі, звалюють модельні дерева для визначення висот, встановлюють вік насаджень.

 
Що таке базове лісовпорядкування, і навіщо воно потрібне?
 
Базове лісовпорядкування здійснюється раз на десятиріччя і проводиться з метою здійснення таксаційного опису лісових насаджень філії. У процесі опису фахівці описують і характеризують кожен квартал і виділ лісництв - їх склад, повноту, бонітет, вік, тип лісорослинних умов та запас деревини. Згідно цього таксаційного опису запроєктовують лісогосподарські заходи, які філія здійснюватиме протягом наступних десяти років, згідно графіку, лімітів та всіх розрахунків.
 
Процес проведення базового лісовпорядкування довготривалий і клопіткий. Спочатку здійснюються польові роботи, під час яких і проводиться таксаційний опис і обстеження насаджень, а після - камеральні, тобто аналіз і зведення усіх даних, які зафіксували під час польових робіт. 
 
Документ, який видають за результатами базового лісовпорядкування - матеріали лісовпорядкування. Саме згідно нього філія і вестиме господарство наступне десятиріччя.
 
Що включає цей документ?
Матеріали лісовпорядкування ґрунтовно характеризують стан лісового фонду філії, результати ведення лісового господарства у минулому ревізійному періоді та перспективи на майбутнє. Також в цей документ входить проєктування фонду рубок головного користування, рубок формування, освітлення, прочищення.
 
Матеріали базового лісовпорядкування філія "Уманське лісове господарство" отримає в кінці року і вже у 2024 році вестиме лісове господарство згідно заходів, визначених у цьому документі.
Image

Місцезнаходження:

Україна

Черкасська обл.

20300, м. Умань

вул. Білогрудівська, 6.

Наші контакти:

Телефон: (04744) 3-91-43

Факс: (04744) 3-91-33

Тел. відділу реалізації: (04744) 3-91-43

Бухгалтерія: (04744) 3-91-43

e-mail: uman.forest@ukr.net 

карта сайту

Робочі години

Понеділок: з 08:00 до 16:30
Вівторок: з 08:00 до 16:30
Середа: з 08:00 до 16:30
Четвер: з 08:00 до 16:30
П'ятниця: з 08:00 до 16:30
Субота, Неділя: вихідні
Створити сайт | візитку "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина